Jak dobrać deskę sedesową, aby była jakościowa i komfortowa?
Deska sedesowa stanowi podstawowy element wyposażenia każdej ubikacji, zarówno w domu, jak i budynku komercyjnym. Obecnie na rynku znajduje się cały katalog produktów, który dobiera się do łazienki, w zależności od stylistyki i dominujących barw. Jak wybrać deskę? Czy należy się kierować podczas robienia zakupów?
Deska sedesowa – co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru?
Kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, odpowiadając na pytanie deska sedesowa – jak dobrać (lazienka-rea.com.pl), są dokładne wymiary. Deska musi pasować do armatury, która występuje w danej łazience. Istotny będzie przede wszystkim rozstaw zawiasów, za pośrednictwem których montuje się deskę. Produkty można w ograniczonym stopniu regulować, dlatego warto kupić dopasowaną rozmiarowo do poprzedniej.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest wykorzystany materiał. Ten musi być odporny na uszkodzenia i nie ulegać odkształceniu wskutek długotrwałego użytkowania. Najpopularniejszym i najtańszym wyborem jest miękki plastik. Łatwo ulega jednak zarysowaniom, a śruby montażowe często się rozluźniają. Lepiej wybrać twardy plastik, drewno czy żywicę poliestrową. Będzie to wówczas zakup na lata.
Idziemy na zakupy, czyli czego unikać sklepach?
Przed wyborem konkretnego modelu należy obejrzeć projekt oraz dopasować go do własnej łazienki. Warto unikać desek i klap, które się szybko zatrzaskują. Zdecydowanie lepsza będzie deska wolnoopadająca, szczególnie w przypadku małych dzieci. Wówczas korzystanie z toalety będzie dla nich bezpieczniejsze, bez ryzyka przytrzaśnięcia palców. Warto unikać jaskrawych kolorów, gdyż te z czasem mogą się ścierać, pozostawiając nieestetyczny efekt.
Wybór deski sedesowej może przesądzić o komforcie domowników. Warto poświęcić nieco więcej środków i wybrać produkt wysokiej jakości, który rzeczywiście spełni oczekiwania mieszkańców. Produkty łazienkowe występujące na rynku mają również praktyczne dodatkowe powłoki antybakteryjne. Te pozwalają zachować higienę w ubikacji, tworząc trwałą barierę ochronną na powierzchni i szczególnie dbając o codzienną higienę.