Jakie rodzaje baterii spotykane są w łazienkach?

Łazienka jest miejscem przeznaczonym do utrzymywania przez domowników higieny. Jednakże stylizacje łazienek daleko odbiegają od aranżacji pomieszczenia używanego naprędce, gdyż jest wręcz przeciwnie. Projektujący wygląd łazienki coraz bardziej starają się o współgranie ze sobą wszystkich jej elementów i starannie dobierają wszelkie akcesoria. Także wybór baterii musi być stylistycznie dopasowany do wystroju całej łazienki.

Baterie łazienkowe do łazienek

baterie łazienkowe

W łazience może znajdować się kilka punktów umożliwiających skorzystanie z wody do mycia. Najczęściej są to pojedyncze albo podwójne umywalki oraz prysznic lub wanna, chociaż w domach jednorodzinnych spotykane są łazienki na tyle duże, że występuje w nich zarówno prysznic, jak i wanna. W każdym z tych punktów może występować dwojaki sposób montażu baterii łazienkowych:

  • montaż podtynkowy do rur w ścianie;
  • montaż do blatu ceramiki (wanny lub umywalki).

Niezależnie od sposobu montażu obecnie rzadko występują baterie łazienkowe z kurkami, chociaż można jeszcze takowe spotkać w starszych łazienkach albo urządzanych w stylu retro. Dziś są to najczęściej baterie z dźwignią, które są znacznie łatwiejsze w obsłudze oraz w wyważeniu pożądanej temperatury wody lecącej z kranu lub z prysznica. Dobre produkty dostępne są na lazienka-rea.com.pl.

Baterie łazienkowe prysznicowe i do wanien

Baterie prysznicowe do łazienek są najczęściej montowane w ścianie, przy czym może to być prysznic zainstalowany na stałe (styl amerykański) albo zaopatrzony w zdejmowaną tzw. słuchawkę (styl europejski). Ostatnie lata przyniosło jednocześnie dosyć częste stosowanie obu tych rozwiązań jednocześnie, przy czym jako oddzielne podajniki wody. W ścianie montowany jest komplet ze słuchawką, natomiast nad głową znajduje się tzw. deszczownica, czyli prysznic o zwiększonej średnicy i dosyć mocnej możliwości natrysku.

Także w wypadku wanien bateria może mieć konstrukcję umożliwiającą montaż pod tynk albo do blatu wanny. Ze względu na fakt, iż wanny rzadko występują w połączeniu z prysznicem, a przynajmniej w mieszkaniach, w bateriach wannowych oprócz wlewu występuje prysznicowa słuchawka. 

Comments are closed.