Wzory płytek łazienkowych, które pokochasz

Jaki jest najlepszy sposób na dodanie swojemu domowi osobowości? Dekorowanie za pomocą płytek. Od nowoczesnego stylu farmerskiego po retro angielski – istnieje mnóstwo opcji płytek, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w Twoim domu. Ale co zrobić, jeśli nie masz czasu na wypróbowywanie nowych pomysłów na podłogę? Wtedy właśnie przyda się nasza lista najlepszych wzorów płytek łazienkowych.

Urocze wzory, które sprawią, że będziesz szczęśliwy

Jeśli chodzi o płytki łazienkowe, szczęście jest słowem kluczowym. Bez względu na to, czy szukasz prostego wzoru, który nie zajmie miejsca w łazience, czy czegoś bardziej słodkiego i przytulnego, mamy wzór, który sprawi, że się uśmiechniesz. Od wzorów inspirowanych domem wiejskim po zabawne i zalotne – jest tu wiele opcji, które zaspokoją każdy gust.

Proste, czyste wzory, które nie będą przeszkadzać

Tradycyjnie, wiele projektów łazienek zawiera mieszankę faktur, kolorów i odważnych wzorów, aby nadać im bardziej osobisty charakter. Ale jeśli zależy Ci na prostym, czystym wzornictwie, również jest na to sposób.

Ciemne i brudne wzory – gdy potrzebujesz płytek pod prysznic

Prysznice są zazwyczaj traktowane po macoszemu, jeśli chodzi o projektowanie łazienek. Szampony, odżywki do włosów i zasłony prysznicowe to zwykle najmniej pożądane elementy wyposażenia, którymi można ozdobić łazienkę. Na szczęście nie jest tak w przypadku zasłon prysznicowych. Owszem, często są one głupie i mają kreskówkowe wzory, ale mimo to stanowią świetny sposób na dodanie charakteru Twojej łazience.

Zabawne wzory

Nie ma nic bardziej uroczego niż kot na torcie weselnym – lub w tym przypadku, ryba na płytce w kształcie serca. Klasyczny, ale uroczy wzór, płytki w kształcie tortu weselnego to doskonały sposób na dodanie charakteru ścianom toalety lub prysznica. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego, czy bardziej skomplikowanego wzoru, z tymi płytkami jest mnóstwo możliwości.

Praktyczne wzory o nowoczesnym wyglądzie

Płytki łazienkowe nie muszą być zwykłe i nudne – i właśnie dlatego tak bardzo je kochamy. Mogą być proste i eleganckie, odważne i ciekawe – a nowoczesne płytki łazienkowe mają wszystkie te cechy. Nowoczesne płytki są często zwykłe i proste, ale nie muszą takie być, aby nadać pomieszczeniu nowoczesny charakter. Mogą być również odważne i jasne, z zabawnym wzorem lub dwoma, które dodadzą charakteru.

Nie bój się faktur i dziwnych kształtów

Istnieje wiele przypadkowych faktur i dziwnych kształtów, które świetnie nadają się na płytki łazienkowe. Niezależnie od tego, czy szukasz przypadkowego wzoru, czy bardziej skomplikowanego, na pewno znajdziesz odpowiedni dla niego wzór. Bez względu na to, czy szukasz wzoru całkowicie przypadkowego, czy też takiego, który ma jakąś strukturę, znajdziesz odpowiedni wzór płytek.

Jak układać płytki łazienkowe – i jak tego nie robić

Układanie płytek na ścianie w łazience to proces. Za pomocą specjalnego narzędzia do glazury należy odrysować kontur ściany za pomocą cienkiego pędzla, a nadmiar farby usunąć wilgotną gąbką. Po zatwierdzeniu konturu rozpocznij układanie wzoru. Podczas układania wzoru pamiętaj, że wzór będzie śledził kontur ściany i wypełniał wszelkie luki. Po wykonaniu wszystkich czynności powinieneś dodać fugi.

Comments are closed.