Jak wybrać odpowiednią podłogę drewnianą do swojego domu?

Wybierając odpowiednią podłogę drewnianą do swojego domu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Czynniki te obejmują rodzaj drewna, trwałość tego drewna, i piękno tego drewna. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru i uzyskać jak najwięcej korzyści z nowych podłóg drewnianych, przedstawiliśmy kilka punktów, o których warto pomyśleć przy wyborze najlepszego rodzaju podłogi drewnianej.

Jaki produkt podłogowy wybrać?

Kupując jakikolwiek produkt do domu, musisz rozważyć jego cechy i korzyści. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj podłogi jest odpowiedni dla Twojego domu, możesz przejrzeć naszą listę najlepszych podłóg drewnianych na świecie, aby uzyskać ogólne pojęcie o tym, jaki rodzaj podłogi powinieneś wybrać.

Większość domów ma podłogi z twardego drewna i płytek ceramicznych. Są to najczęściej spotykane rodzaje podłóg. Chociaż drewno twarde i płytki ceramiczne występują w wielu różnych rodzajach, mają kilka cech wspólnych. Obie podłogi są drogie i wymagają profesjonalnej instalacji. Dlatego należy skontaktować się z lokalnym profesjonalistą, który pomoże Ci w doborze opcji i projektu.

Różne rodzaje drewna mają różne właściwości

Istnieje wiele różnych rodzajów drewna, które mogą być użyte do produkcji podłóg. Na przykład twarde drewno tropikalne jest bardzo trwałe, łatwe w utrzymaniu, ale ma tendencję do starzenia się i żółknięcia z upływem czasu. Z drugiej strony, białe drewno i forniry szybko gniją i muszą być regularnie wymieniane.

Poza rodzajem drewna w grę wchodzą również inne czynniki, które decydują o wyborze podłogi drewnianej. Czynniki te obejmują jakość tarcicy, barwę i usłojenie, grubość desek oraz ich wzór.

Wykończenie – nowa podłoga z twardego drewna lub płytek ceramicznych

Większość nowych podłóg z twardego drewna i płytek ceramicznych jest wykańczana tak, by wyglądały bardzo podobnie do drewna lub płytek, które zastępują. Nazywa się to szlifowaniem wtórnym i często powoduje, że wykończenie jest twardsze niż oryginalne wykończenie drewna lub płytek.

Zaleca się, aby skontaktować się z lokalnym sprzedawcą podłóg i zapytać go o dostępne wykończenia dla danego rodzaju drewna. Na przykład, jeśli masz w domu miejsce o dużym natężeniu ruchu i wolisz ciemniejsze wykończenie, możesz poprosić o taki rodzaj podłogi. Jeśli chcesz mieć jasną, białą podłogę z twardego drewna, prawdopodobnie będziesz rozczarowany ciemniejszym wykończeniem, ponieważ światło odbijające się od słojów drewna sprawiałoby wrażenie lustrzanego odbicia podłogi.

Comments are closed.